intymnie. kobiety.

to tak jakby polać alkoholikowi

Ten nałóg to gorszy od palenia jest!

Rzucając palenie byłam pewna, że to najtrudniejsze odstawienie. Później rzuciłam i byłam pewna, że jak bez fajek da się żyć, to pokonam i to. Jednak bez jedzenia nie da się żyć. O ile zapach papierosów przyprawia mnie o mdłości, to jeść po prostu trzeba, żeby żyć.

Przez 2 lata żyłam cudownym wspomnieniem o spadku sprzed 2 lat ze 127 do 112 kg.
Później był efekt jojo i pozostało tylko wspomnienie i marzenie, żeby spodnie znów spadały z tyłka.

Kompuls to problem

Nie łatwo się walczy z kompulsem u boku, ale jakoś idzie. Chociaż kompuls to wciąż temat tabu. O ile anoreksja czy bulimia są tematami już znanymi, to o kompulsie się milczy. Jak powiedziałam swojemu lekarzowi, że kompuls to chyba mój problem, to zdiagnozowałam u niego niedosłuch. Dziewczyny czasem na jakichś zamkniętych grupach przytakną, że wiedzą o czym piszę, ale jednak jest to na tyle wstydliwa choroba, że raczej się o niej nie mówi.

Cholera.
Przecież znam zasady!

[…] poszłabym zapalić, żeby pomyśleć nad tym, co robię i co robić, ale rzuciłam palenie 3 miesiące temu. Znam zasady – regularnie 5 posiłków, indeks glikemiczny. Wiem, że to siedzi w głowie, niby stres itp. Jak czytam o tym jakie są początki, to ja widzę swój moment kiedy to się zaczęło i widzę osoby, które zasiały we mnie to ziarenko zajadania stresu, strachu i łez. I co z tego. Mnie chyba pokonał dziś brak przygotowanego planu i posiłku o określonej porze w połączeniu ze sprawdzeniem skrzynki mailowej. Wiem sama po sobie, że jak dzień wcześniej wszystko spiszę, co będzie jutro, jak sobie wszystko zaplanuję, przygotuję wszystko do pracy i wiem już nawet, co będzie na kolację, to się tego trzymam. A wczoraj padłam po siłowni i wierzyłam, że skoro mam wolny dzień, to sobie stopniowo poplanuję i dam radę.

Nie dałam.

Marta
P.S.

Nauczmy się odmawiać! Odmawianie jest wyrazem troski o nasze zdrowie, a nie brakiem szacunku do innych. Sama wiem jak to było, gdy mówiłam, że nie chcę, a zaraz było to na moim talerzu. Tak jakby polać alkoholikowi 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply