intymnie. kobiety.

traktowałam cię jak brzydką powłokę

Kochane Ciało,

Byłam dla Ciebie niesprawiedliwa. Obarczałam Cię za całe zło, które działo się w moim życiu. Za to, że rodzice nie okazywali mi uczuć, za to, że faceci uważali mnie za nieatrakcyjną… Ludzie nie lubią inności, nie lubili więc mnie. Traktowałam Cię jako brzydką powłokę, której najchętniej bym się pozbyła.

Nienawiść do Ciebie wzrosła wtedy, gdy przeżyłam molestowanie i gwałt. Swoje emocje wyładowałam na Tobie. Bardzo Cie krzywdziłam, chociaż to nie była Twoja wina. Ból psychiczny zamieniałam na fizyczny i bardzo Cię tym zniszczyłam. Przepraszam za te wszystkie blizny i rany.

Jesteś piękne. Mimo tego wszystkiego co przeszłam, w końcu przeszliśmy to razem.
Podziwiam Cię za cierpliwość. Za to, że się nie buntowałeś.
Ciągle jestem zdrowa pomimo moich zaniedbań.
Nie jesteś moim wrogiem.
Dziękuję Ci za to.

Moje Ciało, kocham Cię. Nie będę już umyślnie Cię krzywdzić. Obiecuję.
Jesteś silne i ja też będę.
Twoja Maja

 

Intymna seria Listów do Ciała powstała z inspiracji
Uczestniczek Programu Autoterapii dla Kobiet

Pisanie listów do ciała należy do jednej z powszechniejszych technik terapeutycznych. Jej celem jest odbudowanie kontaktu ze swoją cielesną częścią poprzez zauważenie, nazwanie i wewnętrzną rozmowę. Zazwyczaj to dość poruszający moment, gdy spotykasz się ze sobą i piszesz prawdziwie, od serca. Być może jak nigdy dotąd. Listy mają wyjątkową moc poruszania najdelikatniejszych części Twojej wrażliwości. Mogą wywoływać refleksję, zastanowienie i chęć do zmiany.

Każda z Autorek Listów publikowanych w tym miejscu wyraziła zgodę na pokazanie treści, za co mocno, mocno dziękuję. Jeśli masz ochotę wykonać to zadanie, zachęcam do ściągnięcia inspiracji – dostępna TUTAJ

Zapraszam też, by podzielić się własnym Listem, niech ujrzy światło dziennie.
Prześlij tutaj: kobieta40iwieksza [at] gmail.com

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply